Ücretli Öğretmenlik Maaşları 2018, Ücretli Öğretmen Ders Ücreti 

31 Aralık 2017 tarihine kadar 11,33 TL olan ücretli öğretmenlik ders saati ücreti 2017 yılının bitmesi ile birlikte yükselecek. Ücretli öğretmen ek ders ücreti 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren zamlı oranlar üzerinden ödenecek. Bildiğiniz üzere ücretli öğretmen maaş hesaplaması bir çalışma dönemi içerisinde yani her ayın 15’i ile 14’ü arasında geçen sürede toplam girmiş olduğu ders saatinin ücretli öğretmen saat ücreti ile çarpılması sonucu buluınuyor. Bu yazımızda ücretli öğretmen maaş hesaplama 2018, ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatar, ücretli öğretmenlik saat ücreti 2018 gibi ücretli öğretmen maaşı konusunda merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. 

2018 ücretli öğretmen maaşı ne kadar, ücretli öğretmenlik maaş hesaplama 2018

Ücretli öğretmen maaşları 2018 yılından itibaren zamlı tutarlar üzerinden ödenecek. Ücretli öğretmen saat ücreti 2018 Ocak ayından itibaren 12,00 TL olacak. Böylece ay içerisinde 120 saat derse giren bir ücretli öğretmen maaşı 12*120=1.440,00 TL civarında olacaktır. 30 saatlik ucretli ogretmen maasi da 360 TL olacaktır.

Ücretli öğretmenlik maaşları için ücretli öğretmen ders saati ücreti  01 Temmuz 2017 tarihinden itibaren de 13,00 TL civarında olacaktır. Böylece 2018-2019 Eğitim öğretim yılı başında da ücretli öğretmenlik maaşı yeni tarife üzerinden ödenmiş olacak.

ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar 2017-2018

ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar sorusunun aslında tek bir cevabı yoktur. Kimi Milli Eğitim Müdürlükleri hemen ayın 15’inden sonra yatırırken kiminin yatırma tarihi ayın 20’sini bulmakta ve hatta geçebilmekte. Ancak şu bir gerçek ki ücretli öğretmenlik maaşları kesinlikle her ayın 15’inden sonra ödenir. Sebebi ise Kamu Kurumları için maaş hesaplamasında ay başı her ayın 15’i, ay sonu ise her ayın 14’ü olarak değerlendirildiğindendir. Yani ay bittikten sonra diğer bir ifade ile ayın 15’inden sonra ücretli öğretmen maaşı hesaplaması yapılmaktadır. Ayın 15’i ile 14’ü arasındaki toplam çalışma saatiniz ücretli öğretmenlik saat ücreti ile çarpılmakta ve hesaplanan maaşınız onaydan geçtikten sonra banka hesabınıza gönderilmektedir. ücretli öğretmen maaşları neden geç yatıyor sorusunun cevabı da bundan kaynaklı.

Özetle ucretli ogretmen maaslari genelde her ayın 15-20 si arasında ödenmektedir. Ücretli öğretmenlik maaşları ne zaman yatar sorusu için net cevabı bağlı olduğunuz Milli Eğitim Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

ücretli öğretmen maaşları hangi bankaya yatıyor ?

Her Milli Eğitim Müdürlüğü’nün anlaşmalı olduğu farklı bir banka vardır. Bunu çalıştığınız okulun bağlı olduğu MEB Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

Ücretli öğretmenlik maaş hesaplaması

Ay içerisinde çalışmış olduğunuz toplam süreyi aşağıdaki yorum bölümünden yazmanız halinde ücretli öğretmenlik maaşı 2017 ve 2018 ücretli öğretmen maaşları hesaplamasını vergi uzmanımız sizin için yapabilir. 

ücretli öğretmenlere işsizlik maaşı ödenir mi?

Ücretli öğretmenler işsizlik maaşı alabilir mi sorusu konu hakkında en çok merak edilen soruların başında geliyor. Bildiğiniz üzere kendi isteği ve kusuru dışında işten ayrılan, işten ayrılış tarihinden önceki son 3 yıl içerisinde en az 600 gün ssk primi ödenen yine işten ayrılış tarihinden önceki son 120 gün kesintisiz çalışan kişilere İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödenmekte. Ücretli öğretmen işsizlik maaşı alabilir mi sorusunun cevabı ise çok basit.

Ucretli ogretmen maas hesaplamasının ardından sigorta hizmetleri SGK’ya işsizlik priminden muaf olanlar belge türü ile gönderilir. Normal çalışanlardan brüt kazancı üzerinden %3 işsizlik primi kesilirken ücretli öğretmenlerden işsizlik primi kesintisi yapılmamaktadır. Hal böyle olunca da işsizlik maaşından yararlanmaları mümkün bulunmamaktadır.

 Halk eğitim maaşları ne zaman yatar?

Halk eğitim merkezlerinde ücret karşılığı derse giren öğretmen maaşları da her ayın 15’inden sonra ödenmektedir.

ücretli öğretmen maaş bordrosu nereden alınır ?

Ücretli öğretmen maaş bordrosunu bağlı olduğunuz MEB Müdürlüğünden alabilirsiniz.

ücretli öğretmen eksik günlerini tamamlayabilir mi?

Bildiğiniz üzere SGK Kanunu’na göre ay 30 gün yıl ise 360 gün olarak değerlendirilmektedir. Ücretli öğretmenlerin çalıştığı toplam saatleri 7,5 ile bölünüp bulunan tutar kadar SGK’ya hizmetleri bildirilmektedir. Hal böyle olunca ücretli öğretmen ssk primi 30 günden az olmaktadır. Eksik gün nedeni ise “07-Puantaj Kodu” olarak bildirilmektedir.

Eğer hizmetinizi 30 güne tamamlamak istiyorsanız bu mümkün. Çalıştığınız her ayı takip eden ayın sonuna kadar SGK’ya başvurarak hizmetlerinizi 30 güne isteğe bağlı olarak tamamlayabilirsiniz. Ücretli öğretmenin sigortası artık tam yatıyor gibi haberler dolaşıyor ama böyle bir şey yok.

Evli ücretli öğretmen maaşı farklı olur mu?

Hesaplama ucretli ogretmen ders saati fiyati yani ücretli öğretmenlik ders saati ücreti üzerinden yapıldığından ücretli öğretmenin evli ya da bekar olması ücretli öğretmenlik ücretleri üzerinde değişiklik yaratmıyor.

ücretli öğretmen rapor parası alır mı?

Ücretli öğretmen hastalık ya da iş kazasından dolayı rapor alması halinde SGK’dan rapor parası alabilir. Bunun için rapor aldığı tarihten önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 günlük sigorta prim şartı aranır. İş kazası halinde 90 günlük şart aranmaz.

ücretli öğretmen en fazla kaç saat derse girebilir 2017 -2018

Bunun için bir sınırlama yoktur.

ücretli öğretmen yetim aylığı alabilir mi ?

Anne ya da babasından dolayı 4a SSK ya da 4b Bağkur kapsamında yetim aylığı alan bir kişinin ücretli öğretmenliğe başlaması halinde aylığı kesilir. Ancak anne ya da baba 4c Emekli sandığı kapsamında ise ve kişi de emekli sandığı kapsamında yetim aylığı alıyorsa ücretli öğretmenliğe başlaması halinde yetim maaşı kesilmez.

***KONU HAKKINDAKİ SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNDEN SORABİLİRSİNİZ***

Bir önceki yazımız olan Kıdem Tazminatı Hesaplama 2018, Kıdem Tazminatı Tavanı 2018 başlıklı makalemizde kıdem tazminatı alma şartları 2018, kıdem tazminatı haberleri 2018 ve kıdem tazminatı ne kadar 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

About The Author

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.