Deniz Bank Mortgage Kredisi

Deniz Bank, kendi evine sahip olmak isteyenler için Mortgage kredisi imkânını müşterilerine sunuyor. Deniz Bankın 300 aya kadar vade seçeneği var. Vade sayılarını, faiz oranlarını, kredi tahsis oranını, maliyet oranlarını açıklayacağım.

Örnek rakamlarla açıklamak her zaman daha iyi olacaktır.

Bugün Deniz Banktan 100.000 TL konut kredisi almak istediğinizi varsayalım.  120 ay vade sayısı istediniz ve Deniz Bankın % 1.45 olan faiz oranı ile geri ödeme planı oluşturacaksınız.

Bu rakamlarla aylık ödeme tutarınız 1763 TL olacaktır. 120 ay boyunca 1763 TL öderseniz, toplam ödemeniz 212.958 TL olacaktır. Deniz Mortgage kampanyasında 100.000 TL karşılığında 212.958 TL ödeyeceksiniz. Bu faiz oranı ve maliyet oranlarına ile geri ödeyeceğimiz miktar bu hale geliyor. Yani paranızın 2 katından fazlasını 10 yıl içerisinde geri ödüyorsunuz.

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve özellikle konut kredisi için ödeme planı gerçekten büyük önem taşıyor. Konut kredilerinde vade sayısı fazla olacağı için faiz oranı da artıyor, geri ödenecek tutar anaparanın yaklaşık 2 katı haline geliyor. Bu nedenle geri ödeme şablonu çok önemli. Bu şablondan önce ise piyasa araştırması yapıp bütün bankaları araştırmak gerekiyor tabi. En uygun faiz oranlarını hangi banka veriyor? Size ve bütçenize en uygun banka hangisi?

Bazen düşük faiz oranlı kampanyalar bulunabiliyor fakat her banka herkese kredi vermediği için müşteri kendisine kredi verecek bankayı ayarlayabilmek için faiz oranını kabul etmek zorunda kalıyor ve ülkemizde çoğu kişi ödeyemeyeceği borçlar altına giriyor. Kredi borcu yüzünden hayatı kâbusa dönmüş yüzlerce insan var ve bu insanların çoğu ödeme planını yapmayan, detaylıca araştırma yapıp bütçesini ayarlayamayan insanlar.

Kredi notunuzu yüksek tutun.  Sırf kredi veriyor diye faiz oranı yüksek bankalarla çalışmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca ihtiyacınız olduğunda istediğiniz krediyi düşük faiz oranları ile çekebilir ve hayal ettiğiniz ne varsa ulaşabilirsiniz. Geri ödemeniz de o kadar yüksek ücretler ile olmayacaktır.

Sizlere Deniz Bank tablosu ve örnek rakamlar ile Mortgage kredisi detaylarını aktarmaya çalıştım. Hepinize iyi günler, sağlıcakla kalın…

Bir önceki yazımız olan Asgari Geçim İndirimi Alamayanlar Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde 2018 evli agi ne kadar, asgari geçim indirimi agi ve asgari geçim indirimi formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

About The Author

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.